Przejdź do treści

Parafia Rzymskokatolicka pw. Rozesłania Apostołów
w Mrzygłodzie

Witamy na stronie internetowej Rzymskokatolickiej Parafii Rozesłania Apostołów w Mrzygłodzie.

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia szlaku ikon.

Jesteś naszym 19668 gościem

Wiadomości

 

ODPUST W MRZYGŁODZIE ROZESŁANIA APOSTOŁÓW - KONCERT LIRNIKÓW - POŚWIĘCENIE OBRAZU MATKI BOŻEJ


KRÓWKI MRZYGŁODZKIE - RATUJMY KAPLICZKI

Kapliczki przydrożne to dowód ludzkiej wdzięczności , pobozności i wiary . na terenie naszej Parafii jest ich kilkadziesiąt . Wiele pięknych dostojnych i zadbanych , ale wiele szczgólnie starszych jest w słabej kondycji . Chcąc je uratowac juz prawie od roku rozprowadzamy 'Krówki Mrzygłodzie' z folderem - historią poszczgólnych kapliczek i zdjeciami na słodychach . Właśnie z mleczarni w Bidzinach przyjechała kolejna dostawa , świeżych krówek , które rozprowadzamy w Parafii . Trwa odbudowa XIX wiecznej kapliczki na granicy Tyrawy Solnej i Siemuszowej - więc słodki pomysł przeradza się w czyn , wspierajmy go modlitwą . Zapraszamy do zakupu krówek wewszystkich kościołach naszej Parafii iżyczym smacznego :) z Panem Bogiem przy zwiedzaniu tych niezwykłych miejsc . 


OKTAWA BOŻEGO CIAŁA- JERYCHO 2018


WIELKANOC 2018 - MRZYGŁÓD

 

„ To ta jedna noc nieustannie gwiazdami rozbłyska

w ludzkich duszach spalonych przez grzech

aby mogły dla niebios zmartwychwstać”

Niech Chrystus Zmartwychwstały błogosławi wszystkim na te Świeta Wielkanocne i czas radości Paschalnej . Z darem kapłąńskiej modlitwy :)


ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE - MRZYGŁÓD AD 2018


PARAFIALNA DROGA KRZYŻOWA 2018 DĘBNA - MRZYGŁÓD

ZAPRASZAMY 23 MARCA NA PARAFIALNĄ DROGĘ KRZYZOWĄ DĘBNA - MRZYGŁÓD . ROZPOCZĘCIE W KOSCIELE W DĘBNEJ MSZĄ ŚWIĘTĄ O GODZ. 17.00 , ZAKOŃCZENIE PRZY KOŚCIELE W MRZYGŁODZIE . 


SPOTKANIE MŁODYCH- RADYMNO AD 2018

W dniach 23-25 marca 2018 roku, Radymno stanie się Diecezjalnym Wieczernikiem, w którym Duch Święty wzbudzi wiatr i ogień nowej Pięćdziesiątnicy – wspomina w zaproszeniu abp Adam Szal, Metropolita Przemyski.Wierzymy, że Duch Święty otworzy drzwi Radymieńskiego Wieczernika i wyprowadzi uczestników SMAP-u ubogaconych Jego darami w otaczający ich świat.

 

Młodzież naszej Parafii pw. Rozesłania Apostołów w Mrzygłodzie w liczbie ok. 40 osób wraz z ksiedzem Diakonem Krzysztofem  , wyjeżdza na Spotkanie Młodych do Radymna w piatek przed Niedzielą Palmową . Jest jeszcze kilka wolnych miejsc zapraszamy :)


WIELKI POST 2018 - CZAS ŁASKI


AUDYCJA O MRZYGŁODZIE HISTORII I KSIĄŻCE -KS.KRZYSZTOF ŻOŁYNIAK

Warto posłuchać audycji w Radio Rzeszów , w której Ks. dr Krzysztof Żołyniak opowiada o Mrzygłodzkiej Parafi , książce , o ludziach i o swoich fascynacjach poszukiwacza historii :) 


http://www.radio.rzeszow.pl/#ajx/audycje/8458/parafia-w-mrzyglodzie-niezwykle-dzieje-z-okolic-sanoka

 

 


ROK PAŃSKI 2018 - BOŻE BŁOGOSŁAW

Panie Jezu Chryste, który jesteś Bogiem i Człowiekiem jednocześnie.    Który jesteś Królem Wieczności i Królem Czasu.  Oto my Twoi poddani przychodzimy do Ciebie na skraju Starego Roku,  aby oddać Ci to wszystko, co było treścią naszego życia w miesiącach, które przeminęły.  Oddajemy Ci się o Jezu takimi, jakimi jesteśmy.

Oddajemy Ci to wszystko, na co nas stać. Twoimi niech będą o Jezu te dzieci, które w tym roku wśród

nas się narodziły. Niech żyją dla Ciebie i przez Ciebie otrzymują łaski. Twoimi niech będzie to wszystko co składa się na życie naszych dzieci,

które już od lat wychowujemy. Oddajemy Ci ich beztroskie chwile i poważne choć może dziecięce jeszcze strapienia, troski, zmartwienia i bóle.

Twoimi niech będą wszystkie ich zabawy, obowiązki wobec rodziny, szkoły, rówieśników. Oddajemy Ci mijający rok życia naszej młodzieży.

Wszystkie ich wzloty i szamotanie się ze słabością. Oddajemy Ci ich idealizm i naturalna dobroć, oraz to wszystko co ich kształtowało, by nie dać się zaciągnąć w dol.

Oddajemy Ci trud i udrękę szarego życia codziennego wszystkich ludzi, którzy należą do pokolenia dorosłych.  

Pozbieraj ich ranne wstawanie do codziennych obowiązków. Pozbieraj ich pot sączący się z czoła w czasie wytężonej pracy. Pozbieraj wszystkie nieprzespane noce pracujących na nocnych zmianach ojców. Pozbieraj nieprzespane noce troszczących się o zdrowie swoich dzieci matek.  Oddajemy Ci wszystkie odruchy dobrej woli, by zachować spokój

i przyjaźń ze sąsiadami. Oddajemy Ci te wszystkie jakże kosztujące człowieka zamilknięcia, aby w rodzinie panowała harmonia i jedność.

Oddajemy Ci wszystkie cierpienia doznane od ludzi zlej woli, które jednak nie szukają pomsty. Oddajemy Ci długie i przeraźliwie nudne dni ludzi chorych i starszych. Oddajemy Ci ich nieprzespane noce. Oddajemy Ci cierpienia i jęki ludzi, którzy w tym roku bardzo chorowali. Oddajemy Ci to wszystko co składało się na konanie tych,

którzy w tym roku odeszli do wieczności.  Oddajemy Ci wszystkie wzniesienia naszego serca, gdy modlimy się do Ciebie .Oddajemy Ci nasze Drogi Krzyżowe tegorocznego Wielkiego Postu, radosne śpiewanie Marii Królowej Maja i nasze przesuwanie różańca w październiku. Oddajemy Ci wszystkie kroki, które zrobiliśmy do naszego Kościoła.

Oddajemy Ojcu Twojemu jeszcze raz Ciebie, któregośmy ofiarowali tyle razy, gdy razem zbieraliśmy się na Mszy św. Oddajemy Ci jeszcze raz nasz żal za grzechy wyznawane przy konfesjonale. Oddajemy Ci nasza radość, gdy podczas Komunii św. przychodzisz do naszego serca. Ofiarujemy Ci nasze postanowienia, poczynione w czasie adwentowych

i wielkopostnych rekolekcji, oraz w czasie słuchania Słowa Bożego. Ofiarujemy Ci o Jezu wszystko co nasze, aby cokolwiek wejdzie w nasze życie w Nowym Roku, prowadziło nas do Ciebie i do Ciebie przybliżało      Amen.


Linki

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Mrzygłód, siedziba: Mrzygłód, Mrzygłód 93.