Przejdź do treści

Aktualności

BOŻE NARODZENIE W PARAFII MRZYGŁÓD - ŻYCZENIA

'Ptaki niby dzwoneczki cieszą się kolędą

Chrystus nam się narodził i nowe dni będą...

A mały Chrystus smutny w drzwi patrzy i czeka

by pośród witających zobaczyć człowieka .' ( Jerzy Liebert)

 

Podczas tego Adwentu , w sakramencie pokuty , przez czynną miłość bliźniego , w tym czasie łaski , odsłoniło się w nas Boże oblicze chrześcijanina i człowieka . Dlatego przychodzimy w to Boże Narodzenie do nowo narodzonego Jezusa pełni ufności ,ale i zwielką pokorą , by to Boże Dziecię utrwaliło w nas tego nowego człowieka . Niech Chrystus,  który przychodzi na świat , obdarzy Was Wszystkich Parafian i Gości wszelkim błogosławieństwem i niech rozpromini  Wasze życie swoją łaską i zdrowiem duszy i ciała . Błogosławionych Świąt :)

Zapraszamy do Mrzygłodzkiej świątyni na wspólną Pasterkę o północy , na przeżywanie tych Świąt w naszej Parafii i obejrzenie żywej szopki podczas pasterki i BoŻego Narodzenia .

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia :)

 


SPOWIEDŹ ADWENTOWA W MRZYGŁODZIE

Spowiedź Adwentowa w naszej Parafii Mrzygłód 16 grudnia w sobotę w godzinach :

Mrzygłód 10.00 - 12.00 , 14.30 - 17.00

Koscioły dojazdowe - 14.30 - 17.00

Serdecznie zapraszamy .

Dobrze przeżyte Święta Bożego Narodzenia tylko w stanie łaski uświęcającej .

 


PRZYJĘCIE MŁODZIEŻY PARAFII MRZYGŁÓD DO WSPÓLNOTY OAZOWEJ

 

W ubiegłą niedzielę  Młodzież parafii Mrzygłód przyjęła z rąk ks. Proboszcza foski- zewnętrzny znak przynależności do Ruchu Światło Życie Od teraz będą pogłębiać swoją wiarę i podążać drogą formacji w wierności charyzmatowi Światło-Życie.


MRZYGŁÓD - ZARYS DZIEJÓW PARAFII - NOWA KSIĄŻKA JUŻ JEST :)

Od kilku chwil jest już dostępnana w zasobach Parafii nowa książka o Parafi Mrzygłód pod redakcją ks. dr Krzysztofa Żołyniaka 'Mrzygłód - zarys dziejów Parafii '. Pięknie wydana książka na papierze kredowym , licząca ponad 500 stron  , dostępna w sprzedaży w Parafii i kościołach dojazdowych w promocyjnej cenie 45 zł .

Przy okazji składamy serdeczne podziękowanie wszystkim , dzięki którym mogła powstać : Ks. Krzysztofowi pomysłodawcy i głównemu autorowi ,piszącym poszczególne fragmenty ,autorom opowieści , poetom za ich wiersze ,właścicielom zdjęć , Gminie Sanok , wydawnictwu Edytorial i wszystkim , którzy dołozyli choćby najmniejszą cegiełkę do tej publikacji . Zapraszamy do zakupu i życzymy fascynującej podróży do czasów dawnych i wczoraj . 


Modlitwa za zmarłych w Parafii Mrzygłód - Listopad

ja jestemPrzez cały listopad pamiętamy w naszych modlitwach za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach .

W kosciele Parafialnym każdego dnia Wypominki z Koronką do Bożego Miłosierdzia po Mszy Świętej o godz. 17.00 .

W kościołach dojazdowych w każdą niedzielę listopada i w dni powszednie gdy jest Msza Święta .

Miej miłosierdzie dla nas...


Koncert Scholi - 'Raduje się dusza ma'


POMINIĘTA

Pominięta

Wydany został album poświęcony naszej parafii. Znaleźć tam mozna historię poszczególnych miejscowości wraz ze zdjęciami świątyń.Album można nabyć w kościele parafialnym w Mrzygłodzie. W kościołach dojazdowych rozprowadzany będzie od Poniedziałku Wielkanocnego. 


DEKANALNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

 

 

Dzisiaj w Sanoku w Zesposze Szkół nr 3 odbył się turniej piłki nożnej Ministrantów z naszgeo dekanatu, rozgrywkom towarzyszyła zacięta rywalizacja a także doskonała zabawa. Gratulujemy Ministrantom ze szkoły podstawowej zajęcia 4 miejsca, a Ministrantom z gimnazjum miejsca 2 na podium po zaciętej walce. Kibicujemy i czekamy na następny turniej a także na 1 miejsce. Dziękujemy za włożone siły i serce.


Jerycho Różańcowe

Od dwóch lat w Parafii Mrzygłód , organizujemy Jerycho Różańcowe -  modlitwa przed wystawionym Jezusem Eucharystycznym całą dobę przez 7 dni .

W kazdym kościele naszej Parafii Jezus pod postacią Chleba wystawiony jest jedną dobę , na na zakończenie w Oktawie Bożegoi Ciałą organizujemy procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy . Niech Jego błogosławieństwo będzie z nami zawsze .


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Mrzygłód, siedziba: Mrzygłód, Mrzygłód 93.