Przejdź do treści

Aktualności

SPOTKANIE MŁODYCH- RADYMNO AD 2018

W dniach 23-25 marca 2018 roku, Radymno stanie się Diecezjalnym Wieczernikiem, w którym Duch Święty wzbudzi wiatr i ogień nowej Pięćdziesiątnicy – wspomina w zaproszeniu abp Adam Szal, Metropolita Przemyski.Wierzymy, że Duch Święty otworzy drzwi Radymieńskiego Wieczernika i wyprowadzi uczestników SMAP-u ubogaconych Jego darami w otaczający ich świat.

 

Młodzież naszej Parafii pw. Rozesłania Apostołów w Mrzygłodzie w liczbie ok. 40 osób wraz z ksiedzem Diakonem Krzysztofem  , wyjeżdza na Spotkanie Młodych do Radymna w piatek przed Niedzielą Palmową . Jest jeszcze kilka wolnych miejsc zapraszamy :)


WIELKI POST 2018 - CZAS ŁASKI


AUDYCJA O MRZYGŁODZIE HISTORII I KSIĄŻCE -KS.KRZYSZTOF ŻOŁYNIAK

Warto posłuchać audycji w Radio Rzeszów , w której Ks. dr Krzysztof Żołyniak opowiada o Mrzygłodzkiej Parafi , książce , o ludziach i o swoich fascynacjach poszukiwacza historii :) 


http://www.radio.rzeszow.pl/#ajx/audycje/8458/parafia-w-mrzyglodzie-niezwykle-dzieje-z-okolic-sanoka

 

 


ROK PAŃSKI 2018 - BOŻE BŁOGOSŁAW

Panie Jezu Chryste, który jesteś Bogiem i Człowiekiem jednocześnie.    Który jesteś Królem Wieczności i Królem Czasu.  Oto my Twoi poddani przychodzimy do Ciebie na skraju Starego Roku,  aby oddać Ci to wszystko, co było treścią naszego życia w miesiącach, które przeminęły.  Oddajemy Ci się o Jezu takimi, jakimi jesteśmy.

Oddajemy Ci to wszystko, na co nas stać. Twoimi niech będą o Jezu te dzieci, które w tym roku wśród

nas się narodziły. Niech żyją dla Ciebie i przez Ciebie otrzymują łaski. Twoimi niech będzie to wszystko co składa się na życie naszych dzieci,

które już od lat wychowujemy. Oddajemy Ci ich beztroskie chwile i poważne choć może dziecięce jeszcze strapienia, troski, zmartwienia i bóle.

Twoimi niech będą wszystkie ich zabawy, obowiązki wobec rodziny, szkoły, rówieśników. Oddajemy Ci mijający rok życia naszej młodzieży.

Wszystkie ich wzloty i szamotanie się ze słabością. Oddajemy Ci ich idealizm i naturalna dobroć, oraz to wszystko co ich kształtowało, by nie dać się zaciągnąć w dol.

Oddajemy Ci trud i udrękę szarego życia codziennego wszystkich ludzi, którzy należą do pokolenia dorosłych.  

Pozbieraj ich ranne wstawanie do codziennych obowiązków. Pozbieraj ich pot sączący się z czoła w czasie wytężonej pracy. Pozbieraj wszystkie nieprzespane noce pracujących na nocnych zmianach ojców. Pozbieraj nieprzespane noce troszczących się o zdrowie swoich dzieci matek.  Oddajemy Ci wszystkie odruchy dobrej woli, by zachować spokój

i przyjaźń ze sąsiadami. Oddajemy Ci te wszystkie jakże kosztujące człowieka zamilknięcia, aby w rodzinie panowała harmonia i jedność.

Oddajemy Ci wszystkie cierpienia doznane od ludzi zlej woli, które jednak nie szukają pomsty. Oddajemy Ci długie i przeraźliwie nudne dni ludzi chorych i starszych. Oddajemy Ci ich nieprzespane noce. Oddajemy Ci cierpienia i jęki ludzi, którzy w tym roku bardzo chorowali. Oddajemy Ci to wszystko co składało się na konanie tych,

którzy w tym roku odeszli do wieczności.  Oddajemy Ci wszystkie wzniesienia naszego serca, gdy modlimy się do Ciebie .Oddajemy Ci nasze Drogi Krzyżowe tegorocznego Wielkiego Postu, radosne śpiewanie Marii Królowej Maja i nasze przesuwanie różańca w październiku. Oddajemy Ci wszystkie kroki, które zrobiliśmy do naszego Kościoła.

Oddajemy Ojcu Twojemu jeszcze raz Ciebie, któregośmy ofiarowali tyle razy, gdy razem zbieraliśmy się na Mszy św. Oddajemy Ci jeszcze raz nasz żal za grzechy wyznawane przy konfesjonale. Oddajemy Ci nasza radość, gdy podczas Komunii św. przychodzisz do naszego serca. Ofiarujemy Ci nasze postanowienia, poczynione w czasie adwentowych

i wielkopostnych rekolekcji, oraz w czasie słuchania Słowa Bożego. Ofiarujemy Ci o Jezu wszystko co nasze, aby cokolwiek wejdzie w nasze życie w Nowym Roku, prowadziło nas do Ciebie i do Ciebie przybliżało      Amen.


BOŻE NARODZENIE W PARAFII MRZYGŁÓD - ŻYCZENIA

'Ptaki niby dzwoneczki cieszą się kolędą

Chrystus nam się narodził i nowe dni będą...

A mały Chrystus smutny w drzwi patrzy i czeka

by pośród witających zobaczyć człowieka .' ( Jerzy Liebert)

 

Podczas tego Adwentu , w sakramencie pokuty , przez czynną miłość bliźniego , w tym czasie łaski , odsłoniło się w nas Boże oblicze chrześcijanina i człowieka . Dlatego przychodzimy w to Boże Narodzenie do nowo narodzonego Jezusa pełni ufności ,ale i zwielką pokorą , by to Boże Dziecię utrwaliło w nas tego nowego człowieka . Niech Chrystus,  który przychodzi na świat , obdarzy Was Wszystkich Parafian i Gości wszelkim błogosławieństwem i niech rozpromini  Wasze życie swoją łaską i zdrowiem duszy i ciała . Błogosławionych Świąt :)

Zapraszamy do Mrzygłodzkiej świątyni na wspólną Pasterkę o północy , na przeżywanie tych Świąt w naszej Parafii i obejrzenie żywej szopki podczas pasterki i BoŻego Narodzenia .

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia :)

 


SPOWIEDŹ ADWENTOWA W MRZYGŁODZIE

Spowiedź Adwentowa w naszej Parafii Mrzygłód 16 grudnia w sobotę w godzinach :

Mrzygłód 10.00 - 12.00 , 14.30 - 17.00

Koscioły dojazdowe - 14.30 - 17.00

Serdecznie zapraszamy .

Dobrze przeżyte Święta Bożego Narodzenia tylko w stanie łaski uświęcającej .

 


PRZYJĘCIE MŁODZIEŻY PARAFII MRZYGŁÓD DO WSPÓLNOTY OAZOWEJ

 

W ubiegłą niedzielę  Młodzież parafii Mrzygłód przyjęła z rąk ks. Proboszcza foski- zewnętrzny znak przynależności do Ruchu Światło Życie Od teraz będą pogłębiać swoją wiarę i podążać drogą formacji w wierności charyzmatowi Światło-Życie.


MRZYGŁÓD - ZARYS DZIEJÓW PARAFII - NOWA KSIĄŻKA JUŻ JEST :)

Od kilku chwil jest już dostępnana w zasobach Parafii nowa książka o Parafi Mrzygłód pod redakcją ks. dr Krzysztofa Żołyniaka 'Mrzygłód - zarys dziejów Parafii '. Pięknie wydana książka na papierze kredowym , licząca ponad 500 stron  , dostępna w sprzedaży w Parafii i kościołach dojazdowych w promocyjnej cenie 45 zł .

Przy okazji składamy serdeczne podziękowanie wszystkim , dzięki którym mogła powstać : Ks. Krzysztofowi pomysłodawcy i głównemu autorowi ,piszącym poszczególne fragmenty ,autorom opowieści , poetom za ich wiersze ,właścicielom zdjęć , Gminie Sanok , wydawnictwu Edytorial i wszystkim , którzy dołozyli choćby najmniejszą cegiełkę do tej publikacji . Zapraszamy do zakupu i życzymy fascynującej podróży do czasów dawnych i wczoraj . 


Modlitwa za zmarłych w Parafii Mrzygłód - Listopad

ja jestemPrzez cały listopad pamiętamy w naszych modlitwach za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach .

W kosciele Parafialnym każdego dnia Wypominki z Koronką do Bożego Miłosierdzia po Mszy Świętej o godz. 17.00 .

W kościołach dojazdowych w każdą niedzielę listopada i w dni powszednie gdy jest Msza Święta .

Miej miłosierdzie dla nas...


Koncert Scholi - 'Raduje się dusza ma'


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Mrzygłód, siedziba: Mrzygłód, Mrzygłód 93.