Przejdź do treści

Aktualności

BOŻE NARODZENIE ROKU PAŃSKIEGO 2018

 

Narodził się Jezus Dziecię,
Jego Gwiazda wciąż na niebie świeci.
Nie ma tam pastuszków,
bo dwudziesty pierwszy wiek.
Kto powita 'Cud ' i pobiegnie tam ?
Kto ogrzeje Boże Dziecię,
kto ogrzeje Je!

Świeci Gwiazda, świeci -
który to już raz, nasze serca i umysły
rozjaśnia Jej blask?

Znowu Gwiazdka świeci i rozjaśnia
drogę nam.
Kto pobiegnie witać Dziecię ? -
Radę taką mam: pobiegnijcie wy poeci,
a dobierzcie piękne słowa
- nich to będzie ciepła,
wszystkich serc wymowa.

Odszukajcie też anioła,
by melodią wiersz przywołał.
Niech Dzieciątko Jezus wie,
że kochamy szczerze Je.

 


Janina Biega

 

 


WYPOMINKI PARAFIA MRZYGŁÓD


ODPUST W MRZYGŁODZIE ROZESŁANIA APOSTOŁÓW - KONCERT LIRNIKÓW - POŚWIĘCENIE OBRAZU MATKI BOŻEJ


KRÓWKI MRZYGŁODZKIE - RATUJMY KAPLICZKI

Kapliczki przydrożne to dowód ludzkiej wdzięczności , pobozności i wiary . na terenie naszej Parafii jest ich kilkadziesiąt . Wiele pięknych dostojnych i zadbanych , ale wiele szczgólnie starszych jest w słabej kondycji . Chcąc je uratowac juz prawie od roku rozprowadzamy 'Krówki Mrzygłodzie' z folderem - historią poszczgólnych kapliczek i zdjeciami na słodychach . Właśnie z mleczarni w Bidzinach przyjechała kolejna dostawa , świeżych krówek , które rozprowadzamy w Parafii . Trwa odbudowa XIX wiecznej kapliczki na granicy Tyrawy Solnej i Siemuszowej - więc słodki pomysł przeradza się w czyn , wspierajmy go modlitwą . Zapraszamy do zakupu krówek wewszystkich kościołach naszej Parafii iżyczym smacznego :) z Panem Bogiem przy zwiedzaniu tych niezwykłych miejsc . 


OKTAWA BOŻEGO CIAŁA- JERYCHO 2018


WIELKANOC 2018 - MRZYGŁÓD

 

„ To ta jedna noc nieustannie gwiazdami rozbłyska

w ludzkich duszach spalonych przez grzech

aby mogły dla niebios zmartwychwstać”

Niech Chrystus Zmartwychwstały błogosławi wszystkim na te Świeta Wielkanocne i czas radości Paschalnej . Z darem kapłąńskiej modlitwy :)


ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE - MRZYGŁÓD AD 2018


PARAFIALNA DROGA KRZYŻOWA 2018 DĘBNA - MRZYGŁÓD

ZAPRASZAMY 23 MARCA NA PARAFIALNĄ DROGĘ KRZYZOWĄ DĘBNA - MRZYGŁÓD . ROZPOCZĘCIE W KOSCIELE W DĘBNEJ MSZĄ ŚWIĘTĄ O GODZ. 17.00 , ZAKOŃCZENIE PRZY KOŚCIELE W MRZYGŁODZIE . 


SPOTKANIE MŁODYCH- RADYMNO AD 2018

W dniach 23-25 marca 2018 roku, Radymno stanie się Diecezjalnym Wieczernikiem, w którym Duch Święty wzbudzi wiatr i ogień nowej Pięćdziesiątnicy – wspomina w zaproszeniu abp Adam Szal, Metropolita Przemyski.Wierzymy, że Duch Święty otworzy drzwi Radymieńskiego Wieczernika i wyprowadzi uczestników SMAP-u ubogaconych Jego darami w otaczający ich świat.

 

Młodzież naszej Parafii pw. Rozesłania Apostołów w Mrzygłodzie w liczbie ok. 40 osób wraz z ksiedzem Diakonem Krzysztofem  , wyjeżdza na Spotkanie Młodych do Radymna w piatek przed Niedzielą Palmową . Jest jeszcze kilka wolnych miejsc zapraszamy :)


WIELKI POST 2018 - CZAS ŁASKI


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Mrzygłód, siedziba: Mrzygłód, Mrzygłód 93.